Kateřina Neumanová

Seznamte se s Kateřinou Neumannovou

Česká republika se pyšní mnohými zajímavými sportovními osobnostmi. Mezi nejznámější sportovní osobnosti se řadí celá řada sportovkyň, které se svými výkony zapsaly do české sportovní historie. Jednou takovou sportovkyní je i Kateřina Neumannová, která je proslulá tím, že je běžkyní na lyžích. Málokdo o ní ale ví to, že je také cyklistka a že získala několik ocenění i na horském kole. Každý o ní ví to, že je olympijskou vítězkou a zároveň mistryní světa v běhu na lyžích.

Kateřina Neumannová se dnes řadí ke sportovkyním, které se svými sportovními úspěchy zapsaly do české sportovní historie. Jak již bylo zmíněno, jedná se o olympijskou vítězku a zároveň o mistryni světa v běhu na lyžích. Dokonce působila i na postu prezidentky organizačního výboru Mistrovství světa v severském lyžování roku 2009, které je bohužel známé především tím, že se vysoce zadlužilo.

Zastavme se nad jejím osobním životem

Nejdříve se zastavme nad jejím osobním životem, který je velice zajímavý. Největší podíl na jejím úspěchu měl její manažer, kterého potkala po svém neúspěchu na mistroství světa roku 1999. Jejím manažerem byl od té doby Jindra, který je zároveň i otcem její dcery. Tedy, není nikde uvedeno, že se jedná o otce její dcery, ale je to nechvalně známé veřejné tajemství, které nikdy nebylo Neumannovou vyvráceno. Pokud je to opravdu pravda, otec jejího dítěte je o patnáct let starší než sama Neumannová.

Kromě úspěchů ve sportu se Neumannová dočkala i mnoha úspěchů v politice a usadila se na mnohé sportovní posty, jako je místopředsedkyně komise sportovců asociace evropských olympijských výborů.

Úspěchy na lyžích i na horském kole

Mezi úspěchy Neumannové se řadí nejen úspěchy na lyžích, ale také na horském kole, což o ní ví jen málokdo. Zatímco na lyžích se stala mistryní světa a olympijskou vítězkou, mezi úspěchy na horském kole patří úspěchy na Letn

ích olympijských hrách nebo úspěchy na Mistrovství světa České republiky.

You may also like...