Na co si dát pozor při stěhování

Na co si dát pozor při stěhování

Stěhování v Praze nebo v jiných městech či vesnicích není nic jednoduchého. Ne nadarmo se říká, že by člověk raději vyhořel, než aby se stěhoval. Na druhou stranu i v tomto případě platí, že se k tomu člověk musí chytře postavit. Například když si zavolá na pomoc firmu nabízející stěhovací služby, rázem není stěhování tak náročné, ale naopak je to dokonce zábava. Stěhovací firma hravě přestěhuje jak dům nebo byt, tak také kanceláře. Jen stačí zabalit věci, které chcete převézt. 

Pokud jste se rozhodli přestěhovat do nového, pravděpodobně s sebou neberete všechen nábytek nebo věci. S novým bydlením se pojí také nové vybavení, ale je pravdou, že něco s sebou vzít musíte. Při balení proto dbejte hlavně na dvě věci, které předejdou nešťastným nehodám. 

Klaďte důraz na ochranu nábytku a zařízení při stěhování

Během stěhování může dojít například k poničení převážených věcí. Zatímco v případě využití stěhovacích služeb se na poničené věci vztahuje pojištění, v případě stěhování svépomocí můžete být při poničení naštvaní jenom sami na sebe. 

Aby se předcházelo jakémukoli poškození, vyplatí se učinit už při balení některá opatření. Například drobnější věci by měly být ochráněny fólií, která dokáže utlumit nejeden náraz. Aby materiál nebo nábytek či zařízený neputovalo během jízdy po autě, použijte v ideálním případě fixační popruhy.

Jak na stěhování citlivých zařízení?

Mezi převáženými věcmi se mohou nacházet také takzvaná citlivá zařízení, kam spadají například spotřebiče nebo křehčí nádobí a podobně. V případě balení těchto věcí buďte opravdu velice opatrní a důslední. Ideální je balte do bublinkové fólie, která jim poskytne jakousi ochrannou bariéru. 

Při stěhování velkého množství těchto citlivých zařízení se vyplatí povolat si raději na pomoc profesionály, kteří vědí, jak je hravě, rychle a bez úhony přestěhovat. Vědí, jak je do auta naskládat, aby ani jeden kus nepřišel k úhoně. 

You may also like...