volvo

Volvo hlásí řadu novinek!

Ohledně automobilového průmyslu jsme se dozvěděli v poslední době spíše to, že neustále chybí pracovní síla. Tento problém se ovšem netýká pouze tohoto průmyslu, ale zkrátka v tomto průmyslu se hlásí největší nedostatek. Tento nedostatek bude možné překonat podle odborníků a statistiků až v roce 2019, kde se možná dočká tento průmysl řady vystudovaných techniků. Doposud se však s tímto problémem nedá zrovna nic dělat.

Ovšem mimo tuto problematiku jsme se mohli na mnoha internetových stránkách dočíst o tom, že některé automobilky hlásí zisky, jiné se pohybují v červených číslech. V každé automobilce se stále něco děje a jednotlivé novinky se pomalu nestíhají sledovat, jak jich je hodně. Pojďme si proto nyní říct o jedné novince, která v budoucnosti či v blízké době velmi pohne automobilovým průmyslem. Tuto novinku hlásí Volvo společně s divizí Polestar. Co se však v této kombinaci přihodilo?

Polestar se od Volva odděluje!

Mnoho automobilových nadšenců, kteří mají automobilový svět a veškeré dění odehrávající se v tomto světě takzvaně pod palcem, jistě vědí, co se stalo. Bývalý šéfdesignér Škody Auto před nedávnem přešel do automobilky značky Volvo. Divize Polestar se tedy stoprocentně odděluje a on bude ředitelem této divize. O tomto kroku se v poslední době velmi spekulovalo a přemýšlelo, nyní je však už i jasné, co bude mít za úkol. Jeho hlavním úkolem totiž bude vývoj elektrických modelů, které budou opravdu silné.

Co je to Polestar?

Pokud vám vrtá hlavou, co je to Polestar, jedná se o soukromou tuningovou firmu, která pro Volvo upravovala snad každý vůz, který tato automobilka nabízí. Před dvěma lety ji tato automobilka koupila a měla s ní relativní úspěchy, nyní se však s takovými úspěchy bude moct zase „zahrabat“, protože Polestar je už samostatnou značkou, která Volvo ke své práci nepotřebuje.

You may also like...