Výhody a nevýhody dřevostaveb

Výhody a nevýhody dřevostaveb

Pokud se vám v dnešní době podařilo získat hypotéky, rozhodně se nejspíše zaměříte na koupi pozemku a na následné stavění domu. Takový dům by měl být určitě podle vašich představ, ale rozhodně by jeho stavba neměla trvat moc dlouho. Raději se rozhodnete pro dřevostavbu, protože se jedná o rychlejší vyhotovení vaší budoucí domácnosti. Jenže taková dřevostavba s sebou nese i řadu nevýhod, díky kterým se neoplatí do takové stavby vůbec jít. Jenže i klasické betonové základy mají své vlastní nevýhody, proto se nejdříve zaměřte na jednotlivé plusy a mínusy, než se pustíte do samotného stavění.

Ať už si po následujícím srovnávání zvolíte jakýkoliv druh stavby, snažte se, aby vaše stavba byla opravdu podle vašich představ, protože pouze taková stavba vám může zaručit spokojený život, který se bude otáčet hlavně kolem krásného pocitu, že se stále vracíte domů do vysněného domu.

Jaké jsou výhody dřevostaveb?

Pakliže byste se rozhodli pro dřevostavbu, rozhodně se můžete těšit na lepší tepelnou izolaci. Dřevo mnohem lépe drží teplo, proto do budoucna i mírně ušetříte na tomto zdroji. Dřevostavba je mimochodem také velmi ekologická, proto budete stavět krásný dům velmi rychle a ještě v souladu s přírodou. Budete mít také větší užitný prostor, protože přece jenom stěny u dřevostavby jsou mnohem tenčí než u klasického betonového podkladu.

Jaké jsou nevýhody dřevostaveb?

Ovšem bohužel si na druhou stranu musíme říct i řadu nevýhod. Pokud se stavba špatně provede, tak může dojít například ke kondenzaci ve stěně. Tím vznikají neoblíbené plísně, kterých se tak těžce zbavuje. Nevýhodou je i zvuková izolace. Dřevo je obecně špatný zvukový izolant. Největší nevýhodou je však hořlavost. Pakliže se pustíte do stavění dřevostaveb, musíte mít na paměti, že si svou domácnost musíte pojistit, a to hned, co vám bude stavba stát.

You may also like...