Výběr podlah

Výhody a nevýhody jednotlivých podlah

Zařizujete si své bydlení? V tom případě jistě přemýšlíte nad tím, jakou podlahu budete volit do svého domova. Každá místnost si vyžaduje naprosto jinou podlahu, proto dejte na naše doporučení. Přinášíme vám seznam výhod a nevýhod jednotlivých podlah, který se vám jistě bude hodit. Vyvarujete se tak chybným rozhodnutím, kterých byste později litovali.

Výhody a nevýhody kachliček

Kachličky se pokládají zejména do koupelen, kde se neustále trousí voda. Kachličky jsou podlaha, která jen tak nezplesniví jako jiné druhy podlah. V koupelnách se jimi pokrývají i zdi, což tvoří krásnou a stylovou koupelnu. Na podlahu se kachličky pokládají i v chodbě nebo v kuchyni, kde také stojíte o praktickou, dobře omyvatelnou a udržovatelnou podlahu.

Výhodou kachliček je zejména to, že se snadno a lehce udržují. Dají se snadno vysát i omýt mokrou houbou nebo mopem. Pozor si dejte jenom na to, abyste na kachličku neupustili nějakou těžkou věc, protože by mohla prasknout. To se však stává minimálně. K nevýhodám patří to, že jsou kachličky velice studené a plísně ze spárů se těžce odstraňují, pokud se vyskytnou.

Výhody a nevýhody dřevěné podlahy

Dřevěná podlaha se hodí zejména do ložnic nebo do obývacích pokojů, kde tvoří velkou parádu. Abyste však nestoupali na studenou podlahu, je nutné, abyste ji pokryli dekorativním koberečkem nebo umělou kožešinkou, která je nyní stylová a in.

Výhodou dřevěných podlah je zejména nadčasovost a to, že krásně vypadá. Nevýhod je však mnohem více. Je nutné o dřevěnou podlahu správně pečovat, jinak její životnost nebude nejdelší. Dřevěné podlahy jsou bohužel velice drahé.

Výhody a nevýhody koberců

Do mnohých místností domu se pořizují koberce, které se pokládají zejména do ložnic, obývacích pokojů nebo dětských pokojů, a to z jednoho prostého důvodu – koberce jsou měkké, příjemné na dotek a teploučké, což oceníte zejména po ránu, když opouštíte svou vyhřátou postel. Mezi nevýhody se řadí údržba koberců. Skvrny a jiná špína jde z koberce jen těžce dolů.

You may also like...