Květiny na parapet

3 druhy květin, které dokonale rozzáří okenní parapet

Pokojové rostliny vždy stoprocentně rozzáří vaši domácnost. Bez pokojových rostlin bychom měli opravdu nudnou domácnost, která by nebyla nijak příjemná ani nijak útulná. Pokud máte například volné parapety, možná byste měli popřemýšlet nad tím, jestli byste je náhodou nevyplnili právě květinami. Přinášíme vám pár tipů na kytičky, které vám parapet naprosto dokonale rozzáří všemi barvami a kterým na okenním parapetu nesmírně daří.

Pokud jste zahradník amatér, měli byste upřednostnit samozřejmě stálezelené rostliny, které se budou hodit do vaší domácnosti kdykoliv, i když například nově vymalujete. Pokud se však řadíte k těm lidem, kteří se nebojí ani kvetoucích květin, pak byste měli využít tipy, které vám aktuálně přinášíme. Přece jenom kvetoucí květiny na parapetech jsou podmínkou útulné domácnosti.

• fialky

Pokud hledáte něco nenáročného, pak byste měli zvolit fialky. V obchodech se prodávají naprosto běžně – najdete je nejen v bílé, ale taky v růžové či fialové podobě. Originální jsou taky ty žíhané fialky. Jejich péče je naprosto jednoduchá – stačí jenom zalévat fialky jednou týdně, a to do kelímku pod fialku. Nikdy fialku nezalévejte z vrchu, protože listy mohou pod tíhou vody žloutnout a následně hnít.

Fialky vám samozřejmě opadají či uschnou, tak je jen otrhejte. Následně pak opět vykvetou.

• orchideje

Krásné jsou na okenním parapetu taky orchideje. Jejich péče je však trochu náročnější než se může na první pohled zdát. Orchideje potřebují zvláštní půdu, která je určena jenom pro ně. Listy se mohou sem tam kropit, protože právě na ně výrazně usedá prach. Květy však nikdy nekropte!  Co se týče zalévání, dbejte na to, ať orchideje vždycky ponoříte do vody, necháte je napít a zase je vytáhnete. Nikdy je nezalévejte klasicky! Orchidej si vezme jenom tolik vody, kolik potřebuje, nesmí ve vodě stát.

You may also like...