Odstranění zápachu z lednice

Jak bojovat se zápachem v lednici?

Také se vám občas stane, že jdete kolem lednice a cítíte nepříjemný zápach? Po otevření lednice je zápach ještě silnější. To vám možná v lednici něco uhnilo. Nebo se vám v lednici vyskytly plísně, které jste doposud nestihli odstranit a ony se ozývají takovým způsobem. Zápach z lednice zažívají pravidelně ti, kteří milují zapáchající sýry nebo libovou uzeninu. Naštěstí se s tímto nepříjemným zápachem dá něco dělat. Nemusíte si kupovat pohlcovač zápachu, stačí, když využijete to, co máte doma. Nejdříve však svou lednici dobře vyčistěte.

Prvním krokem je zjištění zdroje zápachu. Jak jsme zmínili, může to být například uhnívající zelenina, ale také to může být něco zcela jiného – například plísně. Je důležité tedy lednici nejdříve pořádně vyčistit, abyste předešli dlouhotrvajícímu pachu.

Jak na čištění lednice

Otázkou však je, jak na čištění lednice. Na čištění lednice není nic zvláštního, důležité je všechno z lednice vytáhnout, a to i šuplíky a police, které se zásadně umývají zvlášť. Stěny lednice poté umyjte běžnou mýdlovou vodou a poté dezinfikujte. Pro dezinfekci použijte místo chemického prostředku raději octovou vodu, která je multifunkčním pomocníkem v domácnosti.

Plíseň se však ukrývá zejména ve spárech a těsněné lednice. Ty nejdříve omyjte mýdlovou vodou nebo vlhkým hadříkem a poté spáry namastěte olejem, aby nepraskaly.

Jak na zápach v lednici

Nyní už k jádru věci. Zápach lze odstranit mnohými chemikáliemi, ale těm se nyní pojďme vyhnout. Zápachu vás zbaví například zmiňovaný multifunkční pomocník, kterým je octová voda. Použít však můžete i mletou kávu nebo například nakrájený citron, který v misce položíte do lednice. Také si vystačíte s vanilkovým cukrem, který opět stačí nasypat do misky a dát do lednice.

A jaký je vás typ na pomocníka proti zápachu v lednici?

You may also like...