Jak vybrat kuchyňského robota?

Jak vybrat kuchyňského robota?

Ve své kuchyni oceníme mít hromadu kuchyňského nádobí a kuchyňských pomocníků. V současné době se neobejdeme bez klasického tyčového mixéru, neobejdeme se často ani bez kuchyňského robota, který si pořizují nejen babičky, aby nemuseli třeba s těstem tolik pracovat, ale také i mladší ženy. Kuchyňský robot je rozhodně skvělý pomocník, který dokáže urychlit vaření, pečení i jinou přípravu oblíbených pokrmů. Pokud jste rozhodnuti o tom, že si takového robota do své domácnosti přinesete, měli byste vědět, podle čeho se v případě nutnosti rozhodovat.  

Pokud jste v minulosti zatoužili po kuchyňském robotovi, určitě jste byli překvapeni ohromnou nabídkou na trhu, která opravdu neměla konce. Kuchyňští roboti jsou dnes velmi žhavé zboží na trhu, touží po nich opravdu kdekdo. V případě, že chcete jednoho takového robota domů, poradíme vám, dle čeho se rozhodovat.  

Dle velikosti 

Rozhodně byste měli mít nejdříve na paměti velikost. Bude vám stačit mini kuchyňský robot nebo raději sáhnete po větším modelu? Doporučujeme investovat do většího kuchyňského robota, menší jsou bohužel velmi nepraktičtí.  

Jakou má kuchyňský robot výbavu? 

Taktéž je třeba dbát na to, jakou má kuchyňský robot výbavu a co všechno umí. Obvykle je součástí balení hnětací hák, také plochý šlehač, případně nalévací štít a nerezová miska, která je o různých objemech. Samozřejmě si vyberte takový, který umí to nejzákladnější. Pokud však v kuchyni trávíte více času nebo více pečete, kuchyňský robot by toho měl umět daleko víc.  

Při výběru značky se vždy informujte o dostupnosti náhradních dílů, příslušenství a součástí. Může se stát, že se vám miska rozbije nebo že se metličky zlomí. V takovém případě musíte mít možnost si je opětovaně zakoupit či dokoupit. Ne všichni kuchyňští roboti mají možnost dokoupit si jednotlivé součástky, další příslušenství a díly, což je škoda – robota si v případě poničení nějakého dílu musíte koupit znovu.  

You may also like...