Česko bude mít už brzy novou nejvyšší budovu

Výškových budov v evropských metropolích neustále přibývá. Stejně tak je tomu i v Praze, místem, které je těmito budovami proslulé, je především Pankrác. V posledních letech však výškové budovy přibývají i v ostatních městských částech Prahy, například v Nových Butovicích. Zde má ostatně již brzy vyrůst nejvyšší budova v České republice – Top Tower.

Budova bude mířit vysoko do oblak

Za projektem nové nejvyšší budovy Česka, stojí developerská společnost Trigema, která svůj záměr oznámila na začátku září. Top Tower by se měl tyčit do výšky sto třiceti pěti metrů, čímž by o téměř dvacet pět metrů překonal rekord dosud nejvyšší budovy AZ Tower, která se nachází v Brně. Firma Trigema na projektu pracuje již více než dva roky a na architektonickém návrhu budovy společně pracují architekt Tomáš Císař a výtvarník David Černý. Se stavbou budovy by se mohlo začít přibližně za dva roky, tedy v průběhu roku 2021.

Proč Nové Butovice?

Nové Butovice se v současné době hodně mění a modernizují. Nedávno zde byla zprovozněna nová pěší zóna, která má délku téměř tři kilometry a vede od stanice metra Nové Butovice až ke stanici metra Hůrka. Právě u této pěší zóny by se měla nová budova Top Toweru nacházet. Toto místo bylo zvoleno i z důvodu, že v tomto případě nebude Top Tower viditelný z centra Prahy, a nebude tak narušovat historické panorama města, což bylo v minulosti hojně vytýkáno některým výškovým budovám na Pankráci.

Koncept Top Toweru

Top Tower by měla nabídnout velmi široké využití. V přízemí a nižších patrech by mělo vzniknout obchodní centrum, v podzemí budovy bude parkoviště pro veřejnost. V dalších patrech by mělo být multifunkční kulturní centrum a kanceláře. Vyšší patra budovy by měla nabídnout nájemní bydlení a na vrcholu budovy by se měla nacházet veřejnosti přístupná vyhlídka na Prahu a její okolí.

You may also like...