Kakadu vás provede kusem života. Není ale vhodný pro začátečníky

Kakadu vás provede kusem života. Není ale vhodný pro začátečníky

Kakadu se dožívají několika desítek let. Pro mnohé chovatele se tak jedná o opeřené přátele na celý život. Chov je ale poměrně náročný a rozhodně se nedoporučuje začínajícím chovatelům. 

Voliéra i domovní prostředí

Papoušek kakadu je oblíbený pro svou sněhově bílou barvu, ale také pro nezaměnitelnou chocholku na hlavě. Inteligentní společník vám bude dělat parťáka doma, prospěje mu ale také venkovní voliéra. pro výrobu domácí klece i venkovní voliéry se skvěle hodí hliníkové profily, se kterými stavíte celek podobně jako stavebnici. Venkovní prostory ale musí mít zázemí, kam se papoušek ukryje v případě chladného počasí. Vytápění je tedy naprostou nutností. 

Děti zdědí papouška

Mnohdy se stává, že se papoušek kakadu stane předmětem dědictví. Někteří papoušci se totiž mohou dožít i více než sta let. Chovatelé tyto opeřené kamarády přirovnávají k dětem. Jsou důmyslní, veselí, ale také někdy náladoví. Kakadu miluje nástroje. Někdy si dokáže sám otevřít klec, jindy se zabavuje běžnými předměty v domácnosti. Jeho ostrý zobák ale samozřejmě dokáže poškodit i nábytek nebo dveře v domácnosti. 

Vyžaduje neustálou pozornost

Kakadu je vnímavý a citlivý jedinec. Většinou si oblíbí jednoho člena domácnosti, ke kterému chová velké sympatie. K ostatním členům se již staví víceméně chladně. To je někdy na překážku, jelikož na svého oblíbence bývá papoušek velmi fixovaný. Zkušení chovatelé ale tuto vlastnost dokáží překlenout. 

Kakadu není papoušek, který by se hodil do panelového domu. Jeho hlas je skutečně pronikavý. Současně je potřeba pracovat i s nedobrou náladou nebo složitou povahou jedince. Jeho ostrý zobák je velmi nebezpečný. V době hnízdění je potřeba se mít obzvláště na pozoru. Když se papouškovi v prostředí, kde žije, nelíbí, mnohdy si vytrhá peří nebo si jiným způsobem ubližuje.

You may also like...