Kam až sahají kořeny mobilních aplikací?

Kam až sahají kořeny mobilních aplikací?

Uvažovali jste někdy nad tím, kam až sahají kořeny mobilních aplikací? V současné době jsou mobilní aplikace něco naprosto samozřejmého. Firmy je považují za skvělý marketingový nástroj, proto se do nich nebojí investovat. Z posledních průzkumů vyplývá, že každý člověk má ve svém mobilním telefonu stažených i několik desítek aplikací, které denně používá. Jenže kde se mobilní aplikace vlastně vzaly?

Nejdříve se začaly vyvíjet aplikace, které dnes už bereme jako samozřejmost

Mobilní aplikace jsou dnes něco samozřejmého. Existují už snad na všechno. V App Storu i v Google Play bychom našli aplikace, které umí hlídat kalorie nebo evidovat pohyb, našli bychom také motivační aplikace, které nás podporují v práci. Jenže na samotném počátku takové aplikace nebyly. Vznikaly naopak aplikace, které jsou dnes brány jako samozřejmost. 

Za samozřejmost jsou vůbec první mobilní aplikace brány především proto, že jsou instalované prakticky ve všech mobilních telefonech hned po zakoupení. Těmito aplikacemi se myslí počasí, dále také zprávy nebo kalendář či poznámky. 

Později se začaly vytvářet aplikace na míru uživatelům

Když se zjistilo, jakým boomem mobilní aplikace jsou, začaly se vytvářet na míru uživatelům. Zjistilo se, co uživatelé nejčastěji vyhledávají a co by chtěli mít vždycky po ruce. A tak začaly vznikat zmiňované aplikace evidující pohyb nebo hlídající kalorie, dále také vznikaly aplikace podporující člověka v práci nebo aplikace internetových vyhledávačů, aby vyhledávání na internetu bylo snazší a aby se kvůli jednomu dotazu nemusel zapínat celý počítač. 

A tak se aplikace staly součástí našich životů. Dnes si je nechávají vytvářet na míru i obce a města, jež chtějí informovat občany o aktuálním dění. Také vznikají na míru muzeím či festivalům, jež zase informují návštěvníky o novinkách.

You may also like...