kuchyně

Kuchyně je srdcem domova, u jejího výběru používejte i to vaše, ale i zdravý rozum.

Zařídit si novou domácnost není jen tak. Stojí to nejen hodně peněz, ale i hodně času. A co vybrat hezkou a praktickou kuchyň? To je teprvfuška.. Krásná moderní kuchyně, která bude zároveň praktická a umožní vám připravovat jen ty nejlepší dobroty pro vaši milovanou rodinu, je to přeci vaším snem, ne?

Při výběru kuchyňské linky vás na první pohled zaujme pravděpodobně její design a barva. Samozřejmě, že kuchyně by měla ladit s celkovým stylem vaší domácnosti, ale velmi důležité je také provedení a prostor, který vám kuchyňská linka nabídne. To totiž rozhoduje o tom, zda se vám v ní bude dobře pracovat.

V kuchyni probíhá hned několik důležitých úkonů: příprava jídla, vaření, mytí špinavého nádobí, ukládání zásob a opětovné vyndávání potravin. Na to bychom při výběry kuchyňské linky určitě neměli zapomínat. Představte si, zda vám kuchyňská linka dokáže nabídnout dostatek prostoru. Nejde však jen o samotný prostor, ale také o jeho rozdělení. Pro praváka by měl být prostor v kuchyni rozdělen v následujícím pořadí:

  • Zásoby
  • Ukládání
  • Mytí
  • Příprava
  • Vaření

Při plánování kuchyňské linky berte v potaz také rozložení elektrospotřebičů a dostatek úložného prostoru. Do linky by se vám měli pohodlně vejít talíře, hrnky i hrnce, stejně tak by její součástí měla být skříň, do které budete ukládat potraviny (i když vlastníte spíž, je pohodlné mít některé suroviny stále po ruce). Pozor si dejte i na samotné provedení kuchyňských skříněk. Sledujte například kvalitu madel nebo směr otevírání dvířek. Je praktické, pokud ve spodních skříňkách budou výsuvné zásuvky. To vám usnadní manipulaci, protože celý obsah skříňky pohodlně  “vyjede“ a vy si vyberete pohodlně vše, co potřebujete. Klíčovou součástí každé kuchyňské linky je pracovní deska. Na ní probíhá největší část prací a vyrábí se z celé řady materiálů od laminátu, dřeva po mramor.

You may also like...