Na co se dá použít ionizovaná voda?

Na co se dá použít ionizovaná voda? 

Ačkoliv je alkalická ionizovaná voda ceněná především pro své zdravotní účinky, nemusí být vhodná jen k přímé konzumaci. Naopak s ní dokážeme kouzlit v celé domácnosti. 

Zatímco alkalická minerální voda zvyšuje své pH vlivem přítomnosti minerálů, ionizovaná voda vzniká odstraněním částí molekul kyselého vodíku. Můžeme se setkat se silně zásaditou ionizovanou vodou i s čistou ionizovanou vodou, z nichž každou využijeme jiným způsobem. 

Silně alkalická voda 

Silně zásaditá voda je taková, která má pH vyšší než 11. Tato ionizovaná voda není určená k pití, avšak pro její silné čisticí a rozpouštěcí vlastnosti ji naše domácnost ocení. Je vhodná k čištění nejrůznějších povrchů, snadno s ní odstraníte skvrny od oleje nebo kávy a pokud s ní budete oplachovat umyté nádobí, zjistíte, že zbytky saponátu odstraní mnohem rychleji a snáz. Tuto vodu lze použít i k omytí ovoce a zeleniny. Potraviny efektivně zbavíme chemie a navíc ho obohatíme o cenné antioxidanty. 

Středně alkalická a čistá ionizovaná voda 

Voda s pH v rozmezí od 8,5 do 9,5 je ideální na pití a přípravu pokrmů. Má svěží a příjemnou chuť, která ozvláštní nedělní polévku a umocní chuť všech ingrediencí. Díky tomu už nebudete muset pokrmy tolik dochucovat. Této vlastnosti můžete využít i při přípravě čaje nebo kávy – místo dvou lžiček vám bude stačit jen jedna při plném zachování chuti. Vděčné vám budou i vaše pokojové rostliny, pokud jim čas od času dopřejete zálivku alkalickou ionizovanou vodou. Podpoří klíčení sazenic a dodá jim potřebné živiny. 

Čistá ionizovaná voda s pH okolo 7 je voda zbavená chloru, rzi a zákalu. Kromě pití ji lze použít na přípravu kojenecké stravy. 

Kyselá voda 

Kromě alkalické ionizované vody existují i kyselé ionizované vody, které ovšem nejsou určené ke konzumaci. Nejčastěji se využívají v péči o pleť a vlasy či srst domácích mazlíčků, k leštění skleněných a zrcadlových ploch nebo k dezinfekci pracovních povrchů, kartáčků na zuby a jiných ploch, kde se množí bakterie. 

You may also like...