Nízké Tatry vítají v zimě více lidí. Proč tomu tak je?

Nízké Tatry vítají v zimě více lidí. Proč tomu tak je?

Přírodní oblasti jsou mezi lidmi velice oblíbené. Dokonce se ukázalo, že stále více lidí nejezdí k moři, ale spíše prahnou po pořádných a zajímavých dovolených, jež budou zároveň jedním velkým dobrodružstvím. V případě, že přemýšlíte nad tím, kde strávíte letošní volné zimní dny, prozradíme vám to. Co vyjet kousek za hranice, konkrétně do Nízkých Tater, které se zrovna v zimě těší většímu množství turistů?

I když má Česká republika mnoho krásných pohoří v sobě ukrytých, stejně většina lidí vyráží právě na Slovensko čili za hranice. Důvodem jsou Nízké Tatry, které se v zimě těší většímu množství návštěvníků především proto, že je zrovna období lyžování a snowboardingu. A právě za zimními sporty se lidé sjíždí z různých koutů světa. 

V současné době je v Nízkých Tatrách mnoho krásných středisek, které nabízí milovníkům zimních sportů opravdu nevšední lyžování a nevšední zážitky. Prozraďme si několik lyžařských středisek, kde opravdu skvělé lyžování zažijete. Stejně tak zmíníme i tip na ubytování, pokud zde budete chtít strávit více jak jeden den. 

Za lyžováním do Nízkých Tater

Jak jsme zmínili, lyžování, běžky nebo snowboarding je důvod, proč se lidé sjíždí do Nízkých Tater víc než jindy během roku. Konkrétně se jezdí do lyžařského střediska Jasná, což je prakticky to nejlepší lyžařské středisko v celých Nízkých Tatrách. Dokonce se říká, že je to to nejlepší lyžařské středisko na celém Slovensku. 

Obě strany hory Chopok totiž nabízí vynikající podmínky jak pro lyžaře, tak pro snowboardisty a jiné milovníky zimních sportů. Navíc je zde půjčovna vybavení nebo se můžete účastnit i lyžařské školy, abyste se konečně po letech naučili tu správnou techniku. 

Tipy na ubytování v Nízkých Tatrách

Hádáme, že se vám lyžování zalíbí natolik, že zde budete chtít pár dní zůstat. S ubytováním v Nízkých Tatrách vám může pomoct cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava, která doporučuje například ubytování v Demänovské Dolině v hotelu Tri Studničky.

You may also like...