Jochovec olšolistý

Seznamte se s jochovcem olšolistým, s keřem, který má nádherné květy

Každá zahrada může být jiná, jinak barevná, nemusí být jako ta sousedova. Vždyť je tolik krásných rostlin a keřů, které se mohou vysadit na zahradu a které mohou udělat obrovskou parádu. Velkou parádu udělá například takzvaný jochovec olšolistý, kterého můžete znát také pod jeho odborným názvem “Clethraalnifolia”. Známý je zejména v zahraničí, ovšem pomalu se dostává do podvědomí i českým zahrádkářům. Dělá radost zejména v létě, a to konkrétně od července až do srpna, kdy je keř obsypaný nádhernými voňavými květy.

Keř zvaný jochovecolšolistý je střední velikosti, čímž se skvěle hodí zejména do českých zahrad. Jedná se o opadavé listnáče, které pochází až ze Severní Ameriky. Pokud se do jejich pěstování pustíte, nedivte se, že vám po pár dnech krásně nerostou. Rostou zkrátka velice, velice pomalu.

Mnozí lidé se mohou ptát, proč volit právě tento keř. Důvodem by měla být hlavně velká mrazuvzdornost, tudíž lze říct, že keř přežije zimu a není třeba ho připravovat na přezimování.

Vanilková vůně bude cítit po celé zahradě

Jak jsme zmínili, jedná se o keř, který je známý zejména díky své vůni. Má specifickou vanilkovou vůni, která skutečně jde cítit. Mnozí zahrádkáři tvrdí, že vůně méně známého keře jde cítit po celé zahradě.

Jak jochovec olšolistý pěstovat?

Co se týče samotného pěstování, vyhovět by se mělo jeho půdním nárokům. Odborníci doporučují vysazovat keř s kyselomilnými rostlinami, jako jsou například podzimní vřesy nebo případně rododendrony. Jejich půda je pro keř naprosto přijatelná, lze tedy říct, že ideální půda je s pH 6, která je zároveň smíchána s rašelinou.

Keř miluje sluníčko, ale nevadí mu ani polostín. Do temného stinného místa ho raději nedávejte. Stejně tak ho nesázejte do blízkosti jiných keřů. Má rád své vlastní prostranství, jen tak bohatě kvete a roste.

You may also like...