Výměna pohovky v obýváku

Když toužíte po výměně pohovky v obýváku. Pro co nového se rozhodnout?

Myslíte si, že váš obývací pokoj potřebuje změnu? V tom případě neváhejte a investujte do nové pohovky. Změna se totiž může skrývat v maličkostech, nemusíte překopávat celý obývací pokoj, už vůbec nemusíte znova malovat zdi. Mnohdy vás až překvapí, jak se vše změní, když pořídíte novou pohovku. A proč tedy dvakrát váhat nad koupí? Abyste nezvolili pohovku, která se až nápadně podobá té vaší staré, poradíme vám, jak to s posezením v obývacím pokoji vyřešit.

Co volit do velkého a prostorného obývacího pokoje

Pokud se pyšníte velkým obývacím pokojem, neváhejte a vsaďte na více kusů pohovky. Nemusíte kupovat jednu velkou pohovku, na které se budete jen mačkat, zvolte raději dvě menší naprosto stejné pohovky, na které se vlezou dva, tři lidé. A k tomu pořiďte stejné křeslo nebo případně taburety, jež ucelí místnost. Dvě stejné pohovky sestavte do pravého úhlu, křeslo či taburety pak přímo proti nim.

Do velkého obývacího pokoje se však hodí i lenošky, které zkombinujete s pohovkou. Pokud však máte v obývacím pokoji krásnou zámeckou lenošku, nepořizujte si další křesla do počtu. Jedna královská pohovka a pohovka, to plně stačí.

Co volit do menšího obývacího pokoje

Menší obývací pokoj už nenabízí takové množství možností. To však neznamená, že si svůj obývací pokoj nemůžete zařídit stylově a vkusně. Uchylte se však jen na jednu pohovku, která bude ideálně do písmene L a nebude příliš prostorná. Stačí pohovka pro pět, šest lidí. K tomu zvolte dva menší taburety, které mohou být stejné barvy jako pohovka, ale také mohou být kontrastní.

V případě, že nestojíte o taburet, můžete do rohu místnosti zakomponovat krásné masivní křeslo, které je dnes velice populární. Vévodí zejména barvy, jako je hořčicově žlutá, světlounce zelená nebo šedá. Samozřejmě volte takovou barvu, která se vám barevně hodí do vašeho obývacího pokoje.

You may also like...