Co jste možná nevěděli o automobilce Volkswagen

Co jste možná nevěděli o automobilce Volkswagen

Zajímáte se o automobilový průmysl? Pak byste dokázali na prstech ruky spočítat, jaké značky se dnes řadí k těm nejoblíbenějším. Jednoznačně k nejoblíbenějším značkám patří automobilka Volkswagen, která však už dávno nevydává jenom automobily na trh této značky. Dnes se jedná o obrovský koncern, pod jehož křídla spadají nejen vozy Volkswagen, ale také česká značka Škoda Auto nebo třeba automobilky Audi, Bentley, Bugatti či třeba Porsche, Lamborghini nebo SEAT. Kromě toho také do obrovského koncernu spadají i nákladní vozy značky MAN a Scania.  

Pod slovem “Volkswagen” se ta skrývá opravdu mnoho, mnoho automobilů. To však není jediná zajímavost, kterou vám o této automobilce přinášíme. Poznejte obrovský koncern Volkswagen zase z trochu jiné perspektivy.  

Věděli jste, že první Volkswagen si poručil sám Hitler? 

Mnozí lidé mají automobilku Volkswagen spojenou s nacistickým Německem. Nemůžeme se tomu divit, vždyť vůbec první automobil si nechal poručit sám Hitler. Ten si žádal dostupné vozidlo, kterým by se Německo mohlo postavit na kola. Chtěl vůz, který bude dostupný a který bude zároveň určen dvěma dospělým a třem dětem. Rychlostně měl dosáhnou stovky kilometrů za hodinu. A podle těchto stanovisek tedy první vůz Volkswagen skutečně vzrostl. Do světa se vůz zapsal jako Volkswagen Beetle a vyráběl se opravdu dlouho, až do roku 2003.  

Věděli jste, že Volkswagen vyrábí tahače? 

Málokdo ví, že za koncernem Volkswagen stojí také tahači. Právě tato automobilka tahače vyrábí, dokonce s nimi i závodí. Zejména v Jižní Americe je koncern Volkswagen považován za předního výrobce tahačů, se kterými se závodí hlavně na brazilských mistrovstvích.  

Věděli jste, že automobily jsou pojmenovány podle větrů? 

Přemýšleli jste někdy na tím, proč se automobilky značky Volkswagen jmenují tak, jak se jmenují? Ne? Škoda. Pokud byste se o to zajímali, zjistili byste, že se automobily jmenují podle větrů. Třeba Vento je italský výraz pro vítr. Nebo Polo je severní polární vítr. 

You may also like...