Spěte jako v bavlnce

Spěte jako v bavlnce

Vybírat prostěradlo není zrovna jednoduché. Většinou vybíráme očima, tedy podle barev, které nás zaujmou, nebo které se nám hodí do ložnice či pokoje. Ovšem zamyslet bychom se měli i nad materiály. Ne každý je totiž vhodný pro každého a také mají různé vlastnosti, které nepřímo ovlivňují i náš spánek.

Když venku mrzne, je nejlepší si dát horkou vanu a zalézt pod teplou peřinu. Mimo duchnu vás může skvěle zahřát i měkoučké prostěradlo. Skvělý materiál je mikrovlákno (jinak mikroplyš). Teplo ucítíte hned, jakmile se na lůžko položíte, takže se nehodí pro horkokrevné. I ti ale mohou najít povlečení, na kterém si skvěle odpočinou. Dáte raději přednost prostěradlu z froté? Hodí se pro každého. Díky gumičce, která je připevněna na okrajích, skvěle drží na matraci a nesklouzává. Je hřejivé a zároveň dobře saje pot a odvádí vlhko.

Kvalitní froté poznáte podle jeho gramáže. Ideálně by mělo mít alespoň 175 g/m2. Velmi oblíbené se stalo prostěradlo Jersey. Tento typ jemné tkaniny obsahuje více bavlny a umělých materiálů než klasické froté. Jedná se o funkční prádlo, které lze prát až na 60°C a nemusí se žehlit. A však největší klasikou mezi prostěradly je stále dobrá bavlna. 100% bavlnu dnes výrobci také doplňují o praktickou gumičku, což vás zbaví každoranního vypínání.

K jeho hlavním výhodám se řadí fakt, že neobsahuje žádné umělé materiály a lze prát na 90°C. Ačkoli neposkytuje takové pohodlí jako například froté, jedná se o prostěradlo, které vás nikdy nezklame. Pokud chcete něco exkluzivního, vyzkoušejte saténové prostěradlo, které je velmi jemné. Jedná se o materiál, jež podle výrobců dokáže v létě udržovat teplo a v zimě chladit. Hladké latexové prostěradlo se hodí pro divoké večery. Neprosákne žádnou tekutinu, dobře se omývá a mnohdy lze prát v pračce.

Pod každé prostěradlo si určitě však pořiďte speciální potah, který ochrání matraci před jakýmkoli znečištěním.

You may also like...