Výběr slunečníku nemusí jít jako po másle. Poradíme s výběrem

Výběr slunečníku nemusí jít jako po másle. Poradíme s výběrem

Sluníčko je zejména během léta velmi nevyzpytatelné a každý by se před ním měl chránit. Navíc tím, že si pořídíme skutečně kvalitní zahradní slunečník zpříjemníme venkovní posezení s přáteli nebo rodinou a nebudeme muset neustále mžourat očima. Jenže jak takovou ochranu proti sluníčku vlastně vybrat? Pokud uvažujete o umístění na balkón, tak velikost je samozřejmě prioritou, podobně jako při výběru balkonového nábytku. Co ale na zahradu? 

Zaměřte svou pozornost na nosnou konstrukci 

Když se podíváte na slunečník, zjistíte, že se skládá z několika dílů. A nosná konstrukce je jedním z nich. Právě ta vás bude při výběru zahradního slunečníku nejvíce zajímat, respektive zajímat především.  

V současné době rozeznáváme několika typů konstrukcí, ale nejčastěji se setkáte s nosnou konstrukcí se středovou tyčí. Znamená to, že nosná tyč je rovná a umístěná ve středu slunečníku. I po stránce ceny je tento typ výhodný. Existují však i modely, které mají boční tyč, což znamená, že lze slunečník naklápět do různých stran. 

Materiál nosné konstrukce je také rozhodující 

Kromě typu nosné konstrukce sledujte také materiál tohoto dílu slunečníku. Dnes rozlišujeme mezi dřevěnou a kovovou konstrukcí, kdy po stránce kvality jsou oba materiály na stejné úrovni. Hliník se však lehčí a odolnější, ovšem dražší.  

Záleží tedy na tom, jestli se rozhodnete denně slunečník schovávat nebo jestli ho necháte po celou dobu venku, kde bude čelit nepřízním počasí.  

Velikost a tvar slunečníku 

Kromě nosné konstrukce vás samozřejmě bude zajímat i samotný slunečník, respektive jeho střecha. Velikost a tvar jsou dvě věci, které vás budou zajímat především. Obecně platí, že čím větší slunečník budete mít, tím více stínu vám poskytne čili tím praktičtější tento kousek je. A zároveň platí, že čím větší slunečník, tím lépe bude odolávat větru a dešti.  

Při výběru velikosti a tvaru berte v potaz i místo, kde bude slunečník stát. Na balkon se hodí menší, na zahradu zase rozměrově větší. 

You may also like...