Štrbské Pleso Tatry

Vyrážíte do přírody? Určitě nezapomeňte navštívit Štrbské pleso, druhé největší jezero na Slovensku

Jezero se nachází ve Vysokých Tatrách a pyšní se jak svou velikostí, tak nádhernou přírodou, která jej obklopuje. Ne nadarmo se mu říká srdce velehor. Představuje velké lákadlo pro turisty a všechny milovníky přírody. Oblast nabízí spoustu možností, jak zde trávit čas. Pokud milujete sport, určitě Vás potěší zpráva, že se v okolí nachází spoustu turistických tras a cyklostezek. Hned vedle jezera leží velmi významné lyžařské středisko. Každý milovník sportu si zde tak přijde na své.

Toužíte po odpočinku a relaxaci? Navštivte místní lázně

Pokud si chcete spíše odpočinout a nadýchat se čerstvého tatranského vzduchu, určitě navštivte lázně, které se v oblasti Štrbské Pleso nacházejí. Jde o nejvýše položené lázně na Slovensku. Už více než 100 let se zde místní prameny využívají pro léčbu dýchacích cest, plic či astma. Zároveň si zde můžete odpočinout a nabrat tak nové síly.

Ať už tedy vyrážíte za dobrodružstvím, které tatranská příroda ukrývá, nebo jen chcete dobít baterky, Vysoké Tatry jsou skvělou volbou pro Vaši dovolenou.

Nevíte, kde sehnat ubytování?

Pokud sháníte ubytování ve Vysokých Tatrách, skvělou volbou je Hotel Fis, který se nachází vedle sedačkové lanovky lyžařského střediska Štrbské pleso. Vaše očekávání určitě naplní také luxusní Grandhotel Praha, který najdete v Tatranské Lomnici, na úpatí Lomnického štítu. Pokud potřebujete s výběrem hotelu poradit, určitě neváhejte obrátit se na DCK Rekrea Ostrava, která Vám velmi ráda s výběrem vhodného ubytování pomůže.

You may also like...