jarní úklid

Zima na spadnutí, jaro a s ním spojený úklid jsou tady.

Patříte k lidem, kteří věnují generálnímu jarnímu úklidu celého bytu soustu času, pak jistě oceníte dobře míněné rady, které vám ušetří drahocenný čas. Díky tomu se budete moci věnovat tomu, co je opravdu důležité – tedy rodině, přátelům a také sami sobě.

Úklid, úklid a zase úklid. Nekonečný příběh. Venku vystřídalo jaro dlouhou tuhou zimu a my se chystáme na ne moc oblíbené mytí oken. Také se vám nedaří, aby se dokonale leskla a zůstala bez šmouh? Přitom toto roční období je na mytí oken ideální. Teplota se nepohybuje pod nulou, kdy je mytí oken neefektivní, protože přípravek určený k mytí oken není v takto nízkých teplotách účinný. Nejúčinnější je umývat okna od zhruba pěti stupňů Celsia výše, kdy zároveň není venku horko, ve kterém se čisticí prostředky na okna pro změnu rychle odpařují, a mytí oken je tedy také neefektivní. Jaro je na mytí oken ideální také proto, že svítí sluníčko, které nám dokáže hezky ukázat případné nedokonalosti ve formě čmouh. Ideální přípravek na mytí oken musí obsahovat alkohol nebo čpavek. Přípravky z čpavku sice zrovna hezky nevoní, ale mají výrazný odmašťující účinek.

Pokud si říkáte, že se na nějaký úklid můžete vykašlat, ale přesto chcete mít vypulírováno, oslovte profíky. Profesionální dámy na úklid ví, jak nejlépe a efektivně úklid naplánovat, čemu věnovat kolik pozornosti a jaké prostředky použít. Nebylo by přece jen lepší věnovat se příjemnějším činnostem? Pokud však nemáte dostatek financí, zapojte do úklidu děti a manžela, práce bude zábavnější a rychlejší.

You may also like...