Jaké závodní tratě na světě se řadí k nejvíce nebezpečným?

Jaké závodní tratě na světě se řadí k nejvíce nebezpečným?

Hledáte koníček, který by byl plný adrenalinu a napětí? Pak byste měli ujet nějaký motoristický okruh nebo závod. Motokros nebo také formule či podobné sporty jsou plné adrenalinu i napětí, ovšem nesou s sebou také velké nebezpečí a riziko. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí usednout do formule nebo na závodní motorku, pak se vyhněte tratím, které se řadí k nejvíce nebezpečným.  

Věřte tomu nebo ne, existuje seznam těch nejvíce nebezpečných tratí, jaké na světě existují. Jedná se o závodních tratí, kde se v minulosti zabilo opravdu obrovské množství samotných závodníků, dokonce i mechaniků nebo závodních maršálů. O některých z níže uvedených tratí jste už určitě slyšeli. Jsou to poměrně známé tratě, které se však neblaze proslavili právě svým obrovským počtem úmrtí.  

Circuit de la Sarthe 

Tento slavný francouzský okruh možná znáte. Znát ho můžete hlavně proto, že se zde každým rokem pořádá slavná čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans. Každý, kdo chce jet po této trase, musí splnit opravdu vysoké nároky, které jsou na každého jezdce kladeny. V minulosti zde došlo k několika smrtelným bouračkám. V posledních letech se sice smrtelné nehody minimalizují, ale stále se konají. Proto se tento okruh řadí k nejnebezpečnějším vůbec.  

Isle of Man 

Pokud bychom měli zmínit závodní trať, kterou lze označit za opravdovou závodní černou kroniku, zmínili bychom závodní trať Isle of Man. Jedná se o improvizovanou trať, která vede po celém Isle of Man. Trať lze popsat jako kombinaci městských silnic. Jezdí se tudy až tří set kilometrovou rychlostí, dokonce byl závod na této trati pár let zakázán. Byl však obnoven, ovšem stále zde oběti rostou.  

Obětí zde bylo napočítáno skoro dvě stě padesát. I to je důvod, proč byl před lety závod na této trati zakázán, i když nyní už zákaz neplatí.   

You may also like...