Jak vyčistit bazén

Čištění venkovního bazénu je hračka!

Mít vlastní bazén na zahradě je určitě velké plus, protože nemusíte během horkých letních dnů chodit na koupaliště a utrácet hromady peněz, které můžete posléze vložit do něčeho zcela jiného. Jenže takové vlastnění bazénu není někdy něco, po čem zrovna dvakrát toužíte. Většinou je problematické zazimování, pokud máte bazén v zemi, na druhou stranu u bazénu nadzemního se snažíte rok co rok bazén na zimu sklidit, protože netoužíte po tom, aby vám mráz zničil tak drahou záležitost, jakou bazén určitě je. Ostatně měli byste se zaměřit především na čistění bazénu, protože to je každým rokem problematická záležitost, se kterou si neumí poradit každý správný vlastník této skvělé vodní věci.

Čistění bazénu patří mezi nejproblematičtější záležitosti vůbec a není se čemu divit, přece jenom na všech chemických přípravcích slibují totéž, ale vy se nemůžete rozhodnout, které tvrzení je pravdivé a které vám tedy bazén pomůže vyčistit tak rychle, jak potřebujete. Nemusíte utrácet za drahé přípravky, raději sáhněte po osvědčené klasice, která vám vždy pomůže se znečištěnou vodou ve vašem zahradním bazénu.

Jak tedy správně postupovat při čistění bazénu?

Ze všeho nejdříve se musí změřit hodnota pH. K tomu slouží příslušné kapkové testery, které si koupáte v obchodech se zahradními potřebami za pár korun. Zjišťujete také tvrdost vody, která nesmí být vyšší než osmnáct stupňů N. Pakliže máte tyto hodnoty zjištěné, podle návodu lijte do vody chlor, který je pomocníkem naprosto pokaždé. S chlorem se ovšem musí zacházet tak, že někdy se ho bude dávat méně, jindy více, někdy častěji. Vše záleží na tom, jak je vaše voda znečistěná.

Pokud bojujete s velkým znečištěním takřka denně, s chlorem se budete muset potýkat každý den. Abyste nečistotám alespoň trochu zamezili, přes noc pouštějte pískovou filtraci, která většinou udrží vaši vodu čistou tak, jak potřebujete. Pokud budete na noc dávat do vody tabletu v malé dóze, která bude bránit zelené vodě, není to špatné.

You may also like...