Dělící stěna je pro vaše pacienty vítaným zdrojem soukromí
V mnoha zdravotnických zařízeních se již začínají instalovat dělící stěny. Paravány a další prvky jsou totiž významnou složkou psychické pohody pacienta. Ten následně mnohem lépe spolupracuje.
Při návštěvě zubního lékaře
Návštěva zubního lékaře je pro psychiku pacienta významným zásahem. I když jsou naše zuby v pořádku, stále máme pocit, že se při běžné prohlídce nebo rentgenovém vyšetření nalezne nějaká skrytá vada a potíž. Když víme, že jsme v prostorné místnosti, kde je kromě zubního lékaře také sestra, nebo dokonce větší počet lidí, naše psychika trpí. Dělící stěna je tak vítaným zázemím a zdrojem klidu. Konečně si tak nepřipadáme jako výstavní a veletržní expozice, ale jako pacient.
Zcela běžná součást života?
Zatímco pro zaměstnance ve zdravotnictví je pohled na lidské tělo běžnou záležitostí, pro pacienty je odhalování nepříjemné a v mnoha případech vede k zablokování osobnosti. Může docházet k tomu, že je pacient méně komunikativní, že se plně nesvěří se svými symptomy, nebo že se bude snažit ordinaci co nejrychleji opustit. Na vině je opět nedostatek soukromí a pocit, že jsou na něj směřovány všechny pohledy zdravotnického personálu, které jej soudí. Když nabídnete svým pacientům maličkost v podobě dělicí stěny, uvidíte rozdíl již během prvních návštěv.
Psychologie pacienta je důležitá
Pokud si přejeme, aby se u nás pacient co nejvíce uvolnil a my měli možnost co nejrychleji stanovit správnou diagnózu, je potřeba se zaměřit na psychologii pacienta. Vstřícný krok z naší strany povede k tomu, že pro nás bude práce s lidmi mnohem efektivnější a přirozená. Když se u nás cítí pacient v pořádku, usnadňuje to především naši práci. Proto je dobré se zaměřit na drobné vstřícné kroky, které vedou k oboustranné spokojenosti.
Dělící stěna je vítaným soukromím, o které se pacient může opřít. Následně vidíte změnu v jeho chování a větší otevřenost a spolupráci.