Moto oblečení do deště, aneb na motorku za každého počasí

Moto oblečení do deště, aneb na motorku za každého počasí

Nikdy nevíte, kdy vás na projížďce potká průtrž mračen. Do povinné výbavy motorkáře by proto měly patřit nepromoky a jiné oblečení do deště. I když totiž textilní moto bundy většinou mají nepromokavou vrstvu, skutečný nepromok nenahradí a jedná se spíš o chvilkové řešení, které při silnějším dešti neobstojí. Navíc se tato vrstva snadno opotřebovává.

Jaký nepromok vybrat?

Nepromoky jsou buď jednodílné, nebo dvoudílné. Praktičtější jsou ty dvoudílné, které se dají obléknout rychleji a pohodlněji. Stejně tak dobře a rychle se svlékají, což oceníte po letní bouřce, jelikož se nepromok po dešti rychle zapaří. V neposlední řadě jsou dvoudílné nepromoky praktičtější v případě, že si budete muset odskočit na toaletu.

Nejčastěji se nepromoky prodávají v černé a žluté barvě. Pokud nemáte jiné reflexní prvky, určitě si pořiďte žlutý, jelikož za deště je viditelnost na silnici podstatně zhoršená a řidiči automobilů by vás mohli přehlédnout. Nepromok můžete doplnit ještě návleky na boty bez podrážky nebo s podrážkou, díky kterým se vám nebude smekat noha.

Zkoušet ho musíte na oblečení

Nepromok je dobré si před pořízením vyzkoušet přes vaše běžné moto oblečení. V případě, že ho objednáváte z e-shopu, ujistěte se, že nabízí výměnu zboží zdarma. Nepromok by měl být o něco volnější, ale nesmí při jízdě plandat. Kalhoty musí mít vyšší sed, zhruba k pupíku, a bunda musí končit pod zadkem. Velikost návleků na boty vybírejte podle velikosti moto bot. Na ruce nasaďte nepromokavé návleky, pokud nevlastníte nepromokavé rukavice.

Co pod něj?

K nepromoku se vám bude hodit také funkční oblečení. Navzdory všeobecnému přesvědčení má opodstatnění jak v horkých dnech, kdy odvádí pot, tak v chladnějších dnech, kdy udržuje tělesnou teplotu. Je nutné, aby tvořilo první vrstvu na těle. Prodává se buď jako overal, nebo jako samostatné triko a kalhoty. Funkční mohou být i ponožky a vložky do rukavic.You may also like...