Pěstujeme koriandr, bylinku ulevující od křečí
Přemýšlíte nad tím, jakou bylinku zasadíte do své bylinkové zahrádky? Bylinková zahrádka by měla být plná bylinek, které vám mohou pomoct ulevit od zdravotních neduhů. Kromě levandule a měsíčku se musí v bylinkové zahrádce nacházet také koriandr, který je však lepší pěstovat samostatně než s ostatními bylinkami.
Koriandr jako takový můžete znát hlavně z kuchyně. V kuchyni se totiž využívá opravdu hojně. Je to koření, které patří snad do každého pokrmu. Krásně ochutí třeba bramborové pokrmy, výborně se hodí i k telecímu masu. Má léčivé účinky, což je o bylinkách všeobecně známé.
Pokud bychom měli vyjmenovat konkrétní účinky koriandru, zmínili bychom třeba to, že je bohatý na několik vitaminů, zlepšuje trávení člověka, ulevuje od bolestivých a nepříjemných křečí, případně ulevuje i od bolesti kloubů. Do jídel by si ho měli dávat ti, kteří se trápí s nechutenstvím. Koriandr totiž zlepšuje chuť k jídlu.
Co je to koriandr
Koriandr je bylinka, která může dorůst klidně až do půl metru. Jak jsme zmínili, nejlépe uděláte, když ho budete pěstovat v samostatném květináči, ale nebojte se ho zasadit ani do záhonku na zahradu. Koriandr je jinak typický svými listy, jsou totiž vroubkované. Nepleťte si však koriandr a petržel, lístky mají velice podobné.
Koriandr se pěstuje už dlouhá staletí, dokonce ho pěstovali i v Egyptě, kdy koriandr považovali za obětní rostlinu, tudíž ji ukládali do hrobů faraonů.
Jak pěstovat koriandr
Pokud chcete vyzkoušet léčivé účinky koriandru na vlastní kůži, měli byste vědět, jak ho pěstovat. Obecně platí, že bylinky potřebují ke svému spokojenému růstu teplo, světlo a zálivku. Koriandr potřebuje to samé, s vodou však opatrně. Příliš mnoho zálivky může narušit růst koriandru. Nezapomeňte na přihnojování, hnojí se jednou měsíčně.