Co si vzít a co nevzít do divadla

Co si vzít a co nevzít do divadla

Chystáte se do divadla? V současné době je divadlo místo, které navštěvuje stále více lidí. Lidé totiž konečně začínají přicházet na to, že divadlo je kulturní zážitek, jenž je pokaždé jiný. Pokud taky plánujete zavítat do divadla, měli byste vědět, co se do divadla sluší vzít a co si raději neoblékat. Přece jen to není kino, kam si můžete vzít doslova všechno. Divadlo je místo, kam si rozhodně všechno vzít nemůžete. Mohli byste totiž riskovat vyhození z divadla, i když byste měli zakoupený lístek.  

Pokud chcete divadelní představení, na které jste si zakoupili lístek, opravdu vidět, rozhodně neriskujte nepuštění do divadelního sálu kvůli oblečení. Prozradíme vám proto, co se vyplatí si vzít na sebe a co raději na sebe neoblékat, jelikož by vás to mohlo z divadla vyhodit.  

Co si na sebe nebrat 

Rozhodně si neberte nic extrémně pohodlného v podobě tepláků nebo mikiny. To je zkrátka tabu. Stejně tak si neberte obyčejná trička, která mají třeba popisky nebo jsou pestrobarevná a září na míle daleko. I když se mezi námi nachází ti, kteří si obyčejné tričko vezmou do divadla, nepřidávejte se k nim, není to opravdu slušné.  

Stejně tak se nehodí do divadla tenisky ani nic podobného. Batohy, kšiltovky nebo čepice si taky do divadla neberte.  

Co si do divadla vzít 

Nabízí se tedy otázka, co se do divadla sluší si obléknout. Obecně lze říct, že společenské oblečení. Dámy kostýmky, sukně nebo šaty, pánové sako, košile, společenské kalhoty. Pro obě pohlaví platí, že si mohou vzít polobotky, dámy si navíc mohou vybrat mezi polobotkami, sandálky nebo případně lodičkami. Pánové by měli outfit doplnit hodinkami, dámy zase vkusnou kabelkou, která není zbytečně velká nebo na druhou stranu zase příliš malá.  

Dámy si mohou vzít samozřejmě společenské kalhoty, případně sako. Pánové nemusí sahat po klasických vypasovaných košilích, ale mohou si vzít třeba košile bez límečků.  

You may also like...