DRFG

Semináře v lékárnách Rusňákovy DRFG

Skupině DRFG se rozrůstá lékárenská síť DRFG Medical, ve které zúročuje bohaté zkušenosti Rudolf Matějka. Ten nejprve založil společnost vytvářející software pro lékárny Mediox, v roce 2003 ji prodal koncernu PHOENIX, ve kterém následně působil do roku 2013. Poté se seznámil s Davidem Rusňákem a nastoupil do DRFG. Zde společně pracují na budování lékáren Na zdraví a dalších službách.

V současné době je síť lékáren DRFG Medical trojkou na trhu. DRFG má ve vlastnictví více než 15 lékáren po celé České republice. Cílem je dostat se na počet 25 lékáren a poskytovat své služby ve všech částech republiky. Skupina Davida Rusňáka však má své požadavky.

Jaké lékárny k odkupu DRFG vyhledává?

Podle diskuze s Rudolfem Matějkou se investiční skupina Davida Rusňáka soustředí zejména na lékárny v kvalitní lokalitě, s velkým prostorem a možností samoobslužného prodeje. Prostory však nemusí být pouze v nákupních centrech či velkých obchodních domech. Mohou se nacházet i v menších městech, kde velmi dobře poslouží svým obyvatelům. Vhodným umístěním se může pyšnit například lékárna ve Faustově domě v Praze. Nachází se totiž v areálu nemocnice.

Podmínka samoobslužného prodeje má také svůj podstatný důvod. Lidé se přiklánějí k samoléčbě, rádi se o lécích informují, zjišťují si a potřebují čas na to vybrat si. Proto je lékárna se samoobslužným prodejem ideální právě pro tyto pacienty. Lékárny Na zdraví mají také několik nesporných konkurenčních výhod. DRFG Medical vytvořila úspěšnou síť lékáren, která není žádným letadlem a velmi se jí daří.

Lékárny Na zdraví přinášejí svým pacientům mnoho výhod

Mezi hlavní pozitiva sítě lékáren Na zdraví investiční skupiny Davida Rusňáka patří zejména množství léků, které jsou skladem. Menší lékárny jsou tak ve výrazné nevýhodě, protože musí zboží objednávat několikrát týdně. Důvodem jsou hlavně ceny, které se neustále mění a také prostory, jež mají malé lékárny velmi omezené. Lidé tak musí na léky čekat.

Lékárny DRFG nabízejí také odborné konzultace, o které je velký zájem. Provádějí se ve speciálních konzultačních místnostech a zabývají se poradenstvím na téma Léčba chronické bolesti, Redukce hmotnosti, Poruchy spánku a Problémy s trávením. Kapacita místností je většinou přeplněna, což potvrzuje zájem o tyto semináře. Při nich se navíc nenabízí žádné produkty, cílem je klienty informovat a vzdělávat v oblasti prevence.

Další články na téma DRFG a David Rusňák: https://www.onlinecesko.cz/tag/david-rusnak/

You may also like...