radio

Tradičním médiím se dnes už nevěří. Čemu lidé tedy věří?

Čemu dnes lidé věří? To je otázka za zlatého bludišťáka. Dříve se věřilo hlavně tradičním médiím, jako byly noviny, ovšem dnes už se ví, že drtivá většina podobných médií, dokonce i dříve důvěryhodná rádia, jsou odkoupena těmi, kteří vládnou této zemi. Už nelze věřit tradičním médiím tak, jako jsme mohli věřit médiím dříve. To lidé ostatně moc dobře věří, proto se přesunuli k jinému zdroji informací – k sociálním sítím.

Bohužel si lidé vybrali stejně “důvěryhodný” zdroj. Zejména sociální sítě jsou dnes místem, kde dochází k masivnímu a nadměrně rychlému šíření dezinformací, kterým se taktéž říká fake news. Pro dnešní společnost je mnohdy to, co je řečené a napsané na sociálních sítích, doslova svaté, ovšem právě informace na sociálních sítích jsou to, co by se mělo pravidelně ověřovat.

I když dnes sociální sítě bojují s dezinformacemi, ne všechny lze ihned mazat a zakazovat. Někdy k odstranění dezinformace dojde až ve chvíli, kdy oběhne půl světa.

Proč si pouštět televizi nebo chodit pro noviny, když máme smartphony a počítače

Nedávné průzkumy odhalily, že lidé dnes už nemají zájem o pouštění své televize nebo o chození pro noviny do trafiky. Jejich prioritou je pohodlí a komfort, proto jen čtou zprávy na internetu. Původně se četly zprávy na internetu minimálně, ovšem s příchodem chytrých telefonů se začaly zprávy na internetu číst mnohem více. A s tím, jak rostla závislost na sociálních sítích, rostl také počet těch, kteří začali důvěřovat informacím právě zveřejněným na zmiňovaných sociálních sítích.

Důvěra v tradiční média zkrátka stagnuje, občas klesá. Je to škoda, mezi množstvím odkoupených médií se totiž najde rádio, které se vyplatí poslouchat, protože mluví pravdu.

Posloucháte Svobodné rádio?

I když drtivou většinu médií vlastní ti, kteří vládnou této zemi, existuje rádio, které mluví pravdu i v této době, kdy se na každém rohu setkáme se lží a nenávistí. Je jím internetové rádio zvané Svobodné rádio, které není ani proruské, ani proamerické, ani protievropské. Je zkrátka pravdivé, což už není běžná vlastnost dnešních médií.

You may also like...