slunecni bryle

Vytáhněte sluneční brýle

Konečně je tu po kruté zimě jaro. To v sobě nese příjemné oteplování a ještě příjemnější slunné dny. Jenže i sluníčko má někdy otravnou povahu, a to zejména tehdy, kdy nepříjemně svítí do očí každého z nás. Při dlouhém dívání se na něco slunného máme po chvíli nepříjemné mžitky před očima, díky kterým nevidíme ani krok. Je tedy nutné, abychom se oči chránili, a to pro dobro nás a i pro dobro kolemjdoucích.

Sluneční brýle jsou nadčasový kousek, který se potřebuje co jaro a léto. Samozřejmě ne každý tvar je vhodný. Musíme dbát na to, co nám skutečně sedí a jak se v daných brýlích cítíme. Mnoho lidí dá pouze na módní trendy a už nesleduje, jestli v daných kouscích vypadají dobře nebo jestli jim jen zvětšují či zmenšují hlavu.

V poslední době se staly velice populární trendy, které mají velké rozměry a konce do špičky. Jedná se o brýle, které byly „in“ někdy v dobách Marilyn Monroe. Její móda se opět vrací, ale je nutné podotknout, že tento tvar brýlí opravdu nesedí každému. Dbejte na to, abyste se vždy při koupi podívali do zrcadla a zhodnotili, zda je tato koupě dobrá nebo ne.

Mezi další populární kousky se řadí nyní kulaté brýle, a to takové, které nosil i proslulý Harry Potter. Ve dnech, kdy nesvítí slunce tak prudce, si lidé kupují čistě prototypy, které mají čirá skla. Když svítí sluníčko, tak je jen vymění za ty sluneční. Samozřejmě i zde je nutné umět kousek pořádně zkombinovat a především posoudit, jestli nám opravdu sluší nebo ne.

Tzv. mouchy jsou přezdívány další oblíbené brýle, jež jsou ve velkých rozměrech. Jsou takřka přes polovinu obličeje, tudíž jsou opravdu velké. Zase se ale jedná o trend, který byl loni velmi kupovaný. Neměli by si ho ale brát ty typy lidí, kteří mají velmi úzké obličeje. Nemusely by totiž vyznít moderně, ale spíše nevkusně. Sluneční ochrana není jako kabelka – nelze si vzít ty, jež se vám jen líbí. Musíte dobře zhodnotit, jestli sednou či nesednou.

You may also like...