Chcete zhubnout a být v kondici? Cvičte na trampolíně

Skákání na trampolíně patří v současnosti mezi velmi oblíbené sportovní činnosti. Je totiž skvělým způsobem jak se zbavit přebytečných kilogramů, zpevnit tělo a zároveň si odpočinout od každodenních starostí a stresu. Trampolíny dnes najdete téměř v každém fitcentru, pořídit si je ale můžete i k vám domů, stačí mít jen dostatek prostoru, většina trampolín má průměr lehce přes jeden metr. Umístit je můžete nejen venku na zahradě, ale i v interiéru.

Zdravotní výhody

Z lékařského hlediska je skákání na trampolíně k vašim kloubům mnohem šetrnější než jiné pohybové aktivity, při kterých spalujete podobné množství kalorií, například běhání či jízda na kole. Zároveň cvičení na trampolíně pomáhá zlepšovat rovnováhu, posiluje svaly celého těla a příznivě působí také na zlepšení kondice srdce a plic.

Proč je skákání na trampolíně efektivním způsobem hubnutí?

Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá, tím, že skáčete, totiž musíte překonávat gravitaci. Zjednodušeně se tedy dá říci, že čím výš skáčete, tím víc musíte vynaložit energie na překonání gravitace, a tedy tím více spálíte při cvičení kalorií. Obecně se udává, že během třicetiminutového cvičení na trampolíně spálíte až kolem sto šedesáti kalorií.

Velmi rozmanité možnosti cviků

Mnoho lidí se mylně domnívá, že skákání na trampolíně je poněkud nudné, stereotypní. To ale není zdaleka pravda, existuje velmi široká paleta cviků, pro začátečníky i pokročilé, ze kterých si můžete vybrat, nejrůznější poskoky, twistování a podobně. Začátečníci by ale měli mít na paměti, že nejprve je důležité dobře zvládnout základní odraz. Při tomto odrazu je vhodné stát s rovnýma nohama asi patnáct centimetrů od sebe a pokrčit mírně paže. Zároveň je po celou dobu důležité dbát na rovná záda, stažené břicho a ramena od sebe. Výskok nemusí být zpočátku nikterak vysoký, bohatě stačí přibližně dvacet centimetrů.

You may also like...